Web Sitesi Kullanımı Şartları

BU SİTEYİ KULLANMADAN ÖNCE LÜTFEN BU ŞARTLARI DİKKATLİCE OKUYUNUZ

WEB SİTESİ KULLANIMI ŞARTLARI

Bu kullanım şartları (burada atıfta bulunulan belgelerle birlikte), misafir kullanıcı veya kayıtlı kullanıcı olarak web sitemizi goplus.com.tr ( sitemiz) kullanırken tabi olacağınız şartları size anlatmaktadır. Sitemizin kullanımı, siteye erişim, tarama veya kullanıma yönelik kayıt işlemlerini kapsamaktadır.

Bu Şartlar, sitemizin tarafınızca kullanımına uygulanacağı için, bu siteyi kullanmadan önce lütfen bu şartları dikkatlice okuyunuz. İleride faydalanmak üzere bu Şartların bir kopyasını almanızı öneriyoruz.

Sitemizin tarafınızdan kullanımı ile, bu kullanım şartlarını kabul ettiğinizi ve bu şartlara uyacağınızı teyit etmiş oluyorsunuz.

Bu Kullanım Şartlarını kabul etmediğiniz takdirde, sitemizi kullanmamalısınız.

DİĞER GEÇERLİ ŞARTLAR

Bu kullanım şartları, sitemizin tarafınızdan kullanımına da uygulanacak olan aşağıdaki ek koşullara atıf yapmaktadır:

· Tarafınızdan aldığımız veya tarafınızdan bize sağlanan kişisel verileri işlediğimiz bu şartları oluşturan Gizlilik Politikamız goplus.com.tr/gizlilik . Bu siteyi kullanarak, verilerin bu şekilde işlenmesine muvafakat etmiş ve tarafınızdan sağlanan tüm verilerin doğru olduğunu garanti etmiş oluyorsunuz.

· Sitemizin müsaade edilen kullanımları ve yasaklanan kullanımlarını belirten Geçerli Kullanım Politikamız goplus.com.tr/kullanim-politikasi . Sitemizi kullanırken, bu Geçerli Kullanım Politikasına uymalısınız. Sitemizdeki çerezler hakkında bilgiler sunan Çerez Politikamız goplus.com.tr/cerez-politikasi .

Sitemizden ürün satın aldığınız takdirde, tedarik koşullarımız goplus.com.tr/mesafeli-satis-sozlesmesi bu satışlara uygulanacaktır.

HAKKIMIZDA BİLGİLER

goplus.com.tr, Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Biz”) tarafından işletilen bir sitedir. 279014 sicil numarası ile Türkiye’de İstanbul ticaret siciline kayıtlıyız ve kayıtlı işyeri adresimiz Göktürk Merkez Mah. Göktürk Cad. No:4, Eyüp, İstanbul’dur.

BU ŞARTLARDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Bu geçerli kullanım şartlarını, bu sayfada değişiklik yaparak dilediğimiz zaman gözden geçirebiliriz.

Yapacağımız değişiklikler tarafınız üzerinde yasal olarak bağlayıcı olacağından değişikliklerden haberdar olmak için zaman zaman bu sayfaya göz atmanız beklenmektedir.

SİTEMİZDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Sitemizi muhtelif zamanlarda güncelleyebiliriz dilediğimiz gibi içeriğini değiştirebiliriz. Ancak, sitemizde yer alan içeriğin herhangi bir tarihte eski olabileceğini ve güncelleme yükümlülüğümüz olmadığını göz önünde bulundurunuz.

Sitemizde veya içeriğinde hata veya eksiklik olmadığını garanti etmemekteyiz.

SİTEMİZE ERİŞİM

Sitemize erişim ücretsizdir.

Sitemizin veya içeriğinin her daim erişilebilir olduğunu veya kesintisiz işletileceğini garanti etmemekteyiz. Sitemize erişime, geçici olarak izin verilmektedir. Herhangi bir bildirim yapmaksızın sitemizin tümünü veya kısmını askıya alabilir, geri çekebilir, durdurabilir veya değiştirebiliriz. Sitemizin herhangi bir nedenle bir süreliğine erişilemez olması halinde tarafınıza karşı sorumluluk taşımayacağız.

Sitemize erişebilmeniz için gerekli olan tüm ayarların yapılmasından tarafınız sorumludur.

Ayrıca, sizin internet bağlantınız üzerinden sitemize erişim sağlayan herkesin bu kullanım şartlarından ve diğer geçerli koşullardan haberdar olmasını ve bu şartlara ve koşullara uygun hareket etmesini sağlamakla yükümlüsünüz.

HESABINIZ VE ŞİFRENİZ

Güvenlik prosedürlerinin parçası olarak bir kullanıcı kimlik doğrulama kodu, şifre veya bir takım bilgiler seçtiğiniz veya tarafınıza sağlandığı takdirde, bu bilgileri gizli tutmalısınız. Herhangi bir üçüncü şahsa bu bilgileri ifşa etmemelisiniz.

Makul görüşümüze göre, bu kullanım şartlarının hükümlerine uygun hareket etmediğinizi düşündüğümüz takdirde, tarafınızdan seçilmiş veya tarafınıza tahsis edilmiş olması fark etmeksizin kullanıcı kimlik doğrulama kodu veya şifrenizi dilediğimiz zaman bloke etmeye yetkimiz bulunmaktadır.

Sizin dışınızda başkalarının tarafınıza ait kimlik doğrulama kodunuzu veya şifrenizi öğrendiğini biliyor veya bundan şüpheleniyorsanız, derhal goplus@arena.com.tr adresi üzerinden tarafımızla irtibata geçiniz.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Sitemizde yer alan ve sitemizde yayınlanmış materyallerde yer alan fikri mülkiyet haklarının tümünün lisansı tarafımıza aittir. Bu çalışmalar, tüm dünyada telif hakkı yasaları ve anlaşmalarıyla korunmaktadır. Tüm hakları saklıdır.

Kişisel kullanımınız için yazıcıdan bir çıktı ile kopya alabilir ve sayfaların dökümünü indirebilir ve hatta kuruluşunuz bünyesinde diğerlerinin dikkatini sitemizde yer alan içeriğe çekebilirsiniz.

Yazdırdığınız veya herhangi bir şekilde indirdiğiniz sayfaları veya materyallerin dijital kopyalarını değiştirmemelisiniz ve görsel, fotoğraf, video veya ses kayıtlarını veya grafikleri ilişiğindeki metinlerden ayrı bir şekilde kullanmamalısınız.

Statümüz (ve katkıda bulunan tanınan kişilerin statüsü), sitemizde yer alan içeriğin yazarları olarak her daim kabul edilmelidir.

İçeriğin herhangi bir kısmını, tarafımızdan veya lisans verenlerimizden lisans almadan ticari amaçla kullanmamalısınız.

Kullanım Şartlarını ihlalen sitemizin bir kısmını yazdırdığınız, kopyaladığınız veya indirdiğiniz takdirde, sitemizi kullanım hakkınız derhal durdurulacak ve kararı bize ait olmak üzere, materyallerin almış olduğunuz kopyaları tarafınızca bize gönderilecek veya imha edilecektir.

BİLGİYE İTİMAT EDİLMEMESİ

Sitemizde yer alan içerik, sadece genel bilgi amaçlıdır. İtimat edeceğiniz tavsiye olarak algılanmamalıdır. Sitemizde yer alan içeriğe dayalı olarak harekete geçmeden veya beklemeden önce profesyonellere veya uzmanlara danışmalısınız.

Sitemizde yer alan bilgileri güncellemek için makul çaba sarf ediyor olsak da, sitemizde yer alan içeriğin doğru, tam veya güncel olduğu konusunda sarih veya zımni herhangi bir beyan, garanti veya taahhüdümüz bulunmamaktadır.

YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZÜN SINIRLANDIRILMASI

Bu kullanım şartlarının hiçbir hükmü, ihmalimiz veya uygunsuz hareketimiz veya yanlış beyanımız veya Türk Hukuku tarafından hariç tutulamayacak veya sınırlandırılamayacak diğer bir yükümlülüğümüz nedeniyle ortaya çıkan vefat veya ferdi kazaya ilişkin yükümlülüğümüzü hariç tutmamakta veya sınırlandırmamaktadır.

Kanun tarafından izin verildiği ölçüde, sarih veya zımni sitemize veya içeriğine uygulanacak her türlü şart, garanti, beyan veya diğer koşulları hariç tutmaktayız.

Öngörülse dahi, aşağıda belirtilenler çerçevesinde veya aşağıda belirtilenlerden doğan sözleşme çerçevesindeki zarar veya hasar, haksız fiil (ihmal dahil), resmi bir görevin ihlaline yönelik olarak veya başka surette herhangi bir kullanıcıya karşı yükümlülük taşımayacağız:

· Sitemizin kullanımı veya sitemizi kullanamama; veya

· Sitemizde gösterilen içeriğin kullanımı veya bu içeriğe itimat edilmesi

Şirket statüsünde bir kullanıcıysanız, lütfen özellikle aşağıda belirtilenlerden sorumlu olmayacağımızı dikkate alınız:

· Kar, satış, iş veya gelir kaybı;

· İşin kesintiye uğraması;

· Öngörülen tasarruf kaybı;

· İş olanakları, peştemaliye veya itibar kaybı; veya

· Dolaylı veya sonuçsal zarar veya hasar.

Tüketici statüsünde bir kullanıcıysanız, sitemizi sadece yerel ve özel kullanıma sunduğumuzu göz önünde bulundurunuz. Ticari veya iş amaçlı olarak sitemizi kullanmayacağınız ve kar kaybı, iş kaybı, iş kesintisi veya iş olanaklarının kaybına yönelik olarak tarafınıza karşı hiçbir yükümlülük altında olmadığımız tarafınızca kabul edilmektedir.

Sitemizin tarafınızca kullanımı veya sitemizde veya bağlı bir web sitesinde yer alan bir içeriğin tarafınızca indirilmesi nedeniyle bilgisayar ekipmanınızı, bilgisayar programlarınızı, verileri veya diğer tescilli materyali enfekte edebilecek bir virüsün, dağıtık hizmet aktarma saldırısının veya başka teknolojik açıdan zararlı materyalin neden olduğu hasar veya zarardan sorumlu olmayacağız.

Sitemize link atan web sitelerinin içerikleri konusunda hiçbir sorumluluk üstlenmemekteyiz. Bu linkler, bu linkli web sitelerinin tarafımızca tasdik edildiği şeklinde yorumlanmamalıdır. Bu tür linkli sitelerin tarafınızca kullanımından doğabilecek hiçbir zarar veya hasardan sorumlu olmayacağız.

Farklı yükümlülük sınırlandırmaları ve istisnaları, tedarik Şartlarımızda belirtilecek olan, malların tarafınıza tedarik edilmesinin sonucu olarak ortaya çıkacak yükümlülüğe uygulanmayacaktır.

İÇERİĞİN SİTEMİZE YÜKLENMESİ

Sitemize içerik yüklemenize veya sitemizin diğer kullanıcılarıyla irtibat oluşturmanıza olanak sağlayan bir özellikten yararlandığınız takdirde, Geçerli Kullanım Politikamızda yer alan içerik standartlarına uygun hareket etmelisiniz goplus.com.tr/kullanim-politikasi .

Bu katkının bu standartlara uygun olduğu tarafınızca garanti edilmektedir ve bu garantinin ihlaline yönelik olarak tarafımıza karşı yükümlü olacaksınız ve tarafımızı tazmin ve telafi edeceksiniz. Eğer tüketici statüsünde bir kullanıcıysanız, bu, ihlalinizin sonucu olarak tarafımızın maruz kaldığı her türlü zarar veya hasardan sorumlu tutulacağınız anlamına gelmektedir.

Sitemize yüklemiş olduğunuz herhangi bir içerik, gizli ve tescilli sayılmayacaktır. Mülkiyet haklarımızın tümünü elinizde bulundurmaktasınız; ancak, tarafımıza ve Sitenin diğer kullanıcılarına, söz konusu içeriğin kullanımı, saklanması ve kopyalamasına ilişkin sınırlı bir lisans vermeniz ve bunu üçüncü şahıslara dağıtmanız ve üçüncü şahıslar için hazır etmeniz gerekecektir. Tarafımıza lisansını verdiğiniz haklar, bir sonraki paragrafta (lisansını aldığınız haklar) tanımlanmaktadır.

Aynı zamanda, sitemize, tarafınızdan gönderilen veya yüklenen bir içeriğin üçüncü şahısların fikri mülkiyet haklarını veya gizlilik haklarını ihlal ettiğini ileri süren bu üçüncü şahıslara kimliğinizi ifşa etme hakkımız da bulunmaktadır.

Bizler, tarafınızca veya sitemizin diğer bir kullanıcısı tarafından gönderilen içerikten veya söz konusu içeriğin doğruluğundan üçüncü şahıslara karşı sorumlu veya yükümlü olmayacağız.

Kanaatimize göre sitemize gönderdiğiniz içerik, Geçerli Kullanım Politikamızda goplus.com.tr/kullanim-politikasi belirtilen içerik standartlarına uymuyorsa, sitemize göndermiş olduğunuz içeriği kaldırma hakkımız bulunmaktadır.

Sitemize ilişkin olarak başka kullanıcılar tarafından ifade edilen görüşler, kendi görüş veya değerlerimizi yansıtmamaktadır.

Siz sadece içeriğin güvenliğini sağlamakla ve içeriği yedeklemekle yükümlüsünüz.

LİSANSINI ALDIĞINIZ HAKLAR

Sitemize içerik gönderdiğinizde veya yüklediğinizde, aşağıda belirtilen lisansları vermiş oluyorsunuz:

Sitemiz tarafından sağlanan hizmetle bağlantılı olarak ve farklı bir mecrada ve sitemizin ve hizmetlerimizin tanıtımıyla bağlantılı olarak, tarafınızca, bize, kullanıcının oluşturduğu içeriği kullanmamızı, çoğaltmamızı, dağıtmamızı, türev işler hazırlamamızı, içeriği göstermemizi veya ifa etmemizi sağlayacak daimi, dünya çapında, münhasır olmayan, telif haksız, devredilebilir bir lisans verilmektedir.

Ayrıca, üçüncü şahısların (örneğin, diğer kullanıcılar, ortaklar veya reklamcılar) sitemizin veya sitelerinin fonksiyonuna göre kendi amaçları doğrultusunda içeriği kullanabilmeleri için söz konusu üçüncü şahıslara alt lisans verme hakkı da tarafınızdan bize verilmektedir.

VİRÜSLER

Sitemizin böcek veya virüslere karşı güvenli olacağını veya bunları bünyesinde barındırmadığını garanti edemiyoruz.

Sitemize erişim sağlamak amacıyla, bilgi teknolojisi, bilgisayar programları ve platformunun ayarlanmasından sorumlu olacaksınız. Kendi virüs koruma yazılımlarınızı kullanmalısınız.

Virüs, Truva atı, solucan, mantık bombaları veya Kötü niyet taşıyan veya teknolojik açıdan zararlı diğer materyalleri bilerek kullanarak veya başlatarak sitemizi suiistimal etmemelisiniz. Sitemize, sitemizi muhafaza eden sunucuya veya sitemize bağlı herhangi bir sunucu, bilgisayar veya veri tabanına yetkisiz erişim sağlamak için girişimde bulunmamalısınız. Sitemize, hizmeti engelleme saldırısı veya dağıtık hizmet aksatma yoluyla saldırmamalısınız. Bu hükmün ihlali ile, bir suç işlemiş olmaktasınız. Bu tür bir ihlal, tarafımızca ilgili emniyet güçlerine rapor edilecektir ve biz, kimliğinizi söz konusu emniyet güçlerine ifşa ederek söz konusu makamlarla işbirliği yapacağız. Bu tür bir ihlalde, sitemizi kullanma hakkınız derhal sona erdirilecektir.

SİTEMİZE LİNK OLUŞTURULMASI

Adil ve yasal olması ve itibarımızı zedelememesi veya avantaj oluşturması kaydıyla ana sayfamıza link oluşturabilirsiniz.

Tarafımızda bulunmayan birlik, onay veya tasdik şeklinde bir link oluşturmamalısınız.

Tarafınıza ait olmayan bir web sitesinde, sitemize link oluşturmamalısınız.

Sitemizin çerçevesi diğer bir site üzerine inşa edilmemelidir veya ana sayfa dışında sitemizin herhangi bir kısmına link oluşturulmamalıdır.

İhbarda bulunmaksızın, link oluşturma iznini geri çekme hakkını saklı tutuyoruz.

Link oluşturduğunuz web sitesi, Geçerli Kullanım goplus.com.tr/kullanim-politikasi belirtilen içerik standartlarına her yönden uygun olmalıdır.

Yukarıda belirtilenler dışında sitemizde yer alan içeriği kullanmak istediğiniz takdirde, lütfen goplus@arena.com.tr ile irtibata geçiniz.

ÜÇÜNCÜ ŞAHIS LİNKLERİ VE SİTEMİZDEKİ KAYNAKLAR

Sitemiz üçüncü şahıslarca sağlanan diğer site linkleri ve kaynakları içerdiği takdirde, bu linkler sadece bilgi amaçlı olarak sağlanmaktadır.

Bu site veya kaynakların içerikleri üzerinde herhangi bir kontrolümüz bulunmamaktadır.

UYGULANACAK KANUN

Tüketiciyseniz, bu kullanım şartlarının, konusunun ve oluşumunun Türk Hukukuna göre yürütüleceğini lütfen dikkate alınız. Siz ve biz, İstanbul mahkemelerinin münhasır olmayan yetkisini kabul etmekteyiz.

Bir şirketseniz, bu kullanım şartları, konusu ve şartların oluşturulması (sözleşme dışı anlaşmazlık veya iddialar dahil) Türk Hukukuna göre yürütülecektir. Siz ve biz, iki taraf, İstanbul mahkemelerin münhasır yetkisini kabul etmekteyiz.

BİZİMLE İRTİBATA GEÇİNİZ

Bizimle irtibata geçmek için, lütfen goplus@arena.com.tr adresine e-posta gönderiniz.

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.