6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince

Ön Bilgilendirme Formu

İşbu ön bilgilendirme formu’nun (“form”) konusu, Göktürk Merkez Mah. Göktürk Cad. No:4, Eyüp, İstanbul adresinde mukim Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“şirket”)’ne ait  goplus.com.tr alan adı websitesi (“site”)  ve diğer alt alan adları üzerinden site’ye üyelik sözleşmesi’ni kabul ederek üye olan yahut site’ye üye olmaksızın elektronik ortamda tüketici (“tüketici”) tarafından sipariş verilen ve nitelikleri ile satış fiyatı işbu form’un devamında belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak tüketici ile şirket arasında akdedilecek mesafeli sözleşmenin (“sözleşme”) kurulmasından önce tüketici’nin 6502 sayılı tüketicilerin korunması hakkındaki kanun, mesafeli sözleşmeler yönetmeliği ve ilgili mevzuat gereğince bilgilendirilmesidir.

1. Taraflar

1.1. ARENA BİLGİSAYAR

Firma ünvanı: Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Adresi: Göktürk Merkez Mah. Göktürk Cad. No:4, Eyüp, İstanbul

Mersis numarası: 0074000675200012

Telefon numarası: 0 212 364 67 00

Elektronik posta: goplus@arena.com.tr

1.2. MÜŞTERİ

Adı ve Soyadı: [fatura-isim]

T.c. kimlik no: [tc-kimlik-no]

Adresi: [fatura-adres]

Cep telefon numarası: [telefon]

Elektronik posta: [eposta]

Teslim alacak kişi: [kargo-isim]

Teslimat adresi: [kargo-adres]

1.3. ÜRÜNLER

[urun-listesi]

Bu doküman (gizlilik politikamızla birlikte), web sitesi kullanımı koşulları ve web sitesi kullanım politikası, hakkımızda bilgi verir ve web sitemizde ve tüm alt alan adlarında listelenen ürünleri tarafınıza satışımıza dair hukuki şartları belirler.

Bu şartlar, ürünlerin tarafınıza satışına yönelik olarak aramızda akdedilecek sözleşmeye uygulanacaktır. Lütfen sitemizde ve tüm alt alan adlarında yer alan ürünlerin siparişini vermeden önce bu şartları dikkatle okuyunuz ve anladığınızdan emin olunuz. Bir sipariş vermeden önce, tarafınızdan bu şartları okuyup kabul etmeniz istenmektedir. Bu şartları kabul etmediğiniz takdirde, sitemizden ve tüm alt alan adlarından ürün siparişi veremezsiniz.

İleride kullanıma yönelik olarak, bu şartların bir kopyasını almalı veya bilgisayarınıza kaydetmelisiniz.

Bu şartlarda muhtelif zamanlarda değişiklik yapmaktayız. Ürün siparişi vermek istediğinizde, bu sürede uygulanacak şartları anladığınızdan emin olmak için bu şartları kontrol ediniz.

Bu şartlar ve aramızdaki sözleşmeler sadece Türkçe olarak hazırlanacaktır.

1. Hakkımızdaki bilgiler

1.1 goplus.com olan web sitemizi ve tüm alt alan adlarını işletmekteyiz. Türkiye’de 0074000675200012 MERSİS numarası ile kayıtlı olan ve İstanbul Teknik Servis ve Depo, Ramazanoğlu Mah, Transtek Cad, No:2 adresinde kayıtlı Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanına haiz şirketiz. Vergi numaramız: İSTANBUL – Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı 0740006752.

1.2 Tüketiciyseniz tarafımızla irtibata geçilmesi:

(a) Hukuki hakkınızı kullanarak bir sözleşmeyi iptal etmek için, yapmanız gereken tek şey, iptal kararı verdiğinizi tarafımıza bildirmektir. Bunu yapmanın en iyi ve bu şartların en kolay yolu, web sitemizde yer alan iptal formu linkinden iptal formunu doldurmaktır. Bu yöntemi kullandığınız takdirde, iptal talebinizi aldığımıza dair tarafınıza bilgilendirme yapacağız. Musterihizmetleri@elektromanya.com adresi üzerinden tarafımıza mail atabilir veya 0 850 2116040 numarasından müşteri hizmetleri ile irtibata geçebilir veya Göktürk Merkez Mah. Göktürk Cad. No:4, Eyüp, İstanbul adresine posta gönderebilirsiniz. Tarafımıza mail atarken veya yazışma yaparken, belirleyebilmemiz için siparişinizin detaylarını belirtiniz. İptal bildiriminizi tarafımıza e-posta veya posta yoluyla gönderdiğiniz takdirde, iptaliniz, e-posta veya postanızın tarafımıza gönderildiği tarihten itibaren geçerli olacaktır.

(b) Şikayetleriniz dahil diğer bir nedenle bize ulaşmak istediğiniz takdirde,

(c) Tarafınızla irtibata geçmemiz veya yazılı olarak bildirimde bulunmamız gerektiği takdirde, e-posta yoluyla veya siparişinizde bildirdiğiniz adrese ön ödemeli posta ile bildirimde bulunabiliriz.

1.3 Şirket statüsündeyseniz tarafımıza ulaşılması. 0 212 364 67 00 müşteri hizmetlerini arayarak veya tarafımıza goplus@arena.com.tr adresinden e-posta göndererek irtibata geçebilirsiniz.

2. Sözleşme Konusu Malın Temel Nitelikleri:

[urun-listesi]

2.1 Sitemizdeki ve tüm alt alan adlarındaki ürünlerin görselleri, sadece emsal göstermek amacını taşımaktadır. Renkleri doğru şekilde göstermek için her türlü çabayı sarf etmemize rağmen, bilgisayarınızın, ürünlerin renklerini doğru olarak yansıtacağı konusunda güvence veremeyiz. Ürünleriniz bu görsellerden biraz daha farklılık gösterebilir.

2.2 Ürünlerin ambalajı, sitemizdeki ve tüm alt alan adlarındaki görsellerden daha farklı olabilir.

2.3 Aksi belirtilmedikçe, ürünler, olduğu gibi satılacaktır ve ürünlerin yeni olmayabileceğini ve makyajlanmış ve/veya ikinci el olabileceğini kabul etmektesiniz.

2.4 Ürünleri, değişiklikler yaparak tedarik etmeye veya benzer özellikteki ürünlerle ikame etmeye yetkimiz bulunmaktadır. Ürünler üzerindeki kullanım kaynağı veya menşeine ait işaretleri veya diğer etiketleme ve/veya ambalajları tarafınızca değiştirilmeyecek, gizlenmeyecek veya başka surette çıkartılmayacak veya başka surette müdahale edilmeyecektir. Ürün ambalajı üzerinde düzgün bir şekilde işaretleme yapıldığı takdirde, yeni olarak üretilen ürünler, yeni ekipman standartlarına göre denetlenen geri alma planlarından güvence kapsamında elektronik alt grupları içerebilir. Hükümet alımlarına uygulanacak kanun, kaide, yönetmelik veya hükümleri yerine getirmek üzere ürünlere veya hizmetlere ilişkin ek beyanlarda bulunmamaktayız ve açık veya zımni diğer tüm güvenceler kanun tarafından izin verildiği ölçüde hariç tutulmaktadır.

2.5 Ürünü yeniden satma maksadı taşıyan bir iş çerçevesinde alım yapıyorsanız, tek başınıza siz ürünlerin satın alınması, pazarlanması ve satışına ilişkin gereli tüm izinler, onaylar ve lisansları almaktan sorumlu olacaksınız.

2.6 Biz veya tedarikçilerimiz veya üçüncü şahıslar, türev işler hazırlama ve duruma göre mülkiyeti tarafımıza veya üçüncü şahıs bir lisans verene ait olan kopya dağıtma hakkı dahil ancak sınırlı olmaksızın yazılım, aygıt yazılımı ve bilgisayar programları veya ürünlerde kayıtlı veriler (“yazılım”) üzerinde bazı haklara sahibiz. Ürünler, üçüncü şahısların haklarına tabi olarak satışa sunulmaktadır. Yazılımımızdan iş türetmeye, hazırlamaya, kopya almaya veya dağıtmaya yetkili değilsiniz. Tarafınıza bir Arena yazılım lisansı sözleşmesi sunulduğu takdirde, söz konusu sözleşme bu sözleşme ayrılmaz bir parçası olarak referans yoluyla bu dokümana dayanılarak oluşturulur.

3. Cayma hakkı ve kullanımı:

6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun ve mesafeli sözleşmeler yönetmeliği ilgili hükümleri gereğince;

Tüketici; 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde tüketici yahut tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim ettiği gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süreçte de cayma hakkını kullanabilir.

Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile şirket’e yöneltilmiş olması yeterlidir.

Şirket malı kendisinin geri alacağına dair bir teklifte bulunmadıkça, tüketici cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 10 (on) gün içinde malı şirket veya yetkilendirmiş olduğu kişiye geri göndermek zorundadır. Aksi halde tüketici cayma hakkından feragat etmiş olur.

Tüketici’nin cayma hakkı (i) tüketici’nin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara, (ii) çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine, (iii) tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine (iv) tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara, (v) malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine, (vi) abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine, (vii) belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine, (viii) elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketici’ye anında teslim edilen gayrimaddi mallara, (ix) cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketici’nin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere, ve (x) fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve şirketin kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelere uygulanmaz.

3.1 Tüketici’nin cayma hakkını kullanması halinde şirket, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç 14 (ondört) gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve tüketici’yi borç altına sokan kıymetli evrak ve benzeri her türlü belgeyi tüketici’ye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmekle yükümlüdür.

3.2 Cayma bildiriminin yapılacağı açık adres, faks numarası veya elektronik posta bilgileri yukarıda belirtilmiştir.

4. İadeye kullanılacak taşıyıcı firma:

Tüketici’nin cayma hakkını kullanması nedeniyle ürünün iade edilecek olması halinde tüketici  iade için [kargo-firma] isimli taşıyıcı firma aracılığıyla ürünü iade edecektir. Tüketici’nin bunun dışında bir firma aracılığıyla ürünü iade etmek istemesi halinde, taşımaya ilişkin masraflar kendisi tarafından karşılanır.

5. Teslimat:

Ürünün teslimine ilişkin masraflar, site’de belirli bir ürüne ilişkin teslimat masraflarının şirket’e ait olduğu belirtilmedikçe, tüketici’ye aittir. Ürünün teslimatı, satıcı’nın stoklarında ürünün mevcut olması ve tüketici tarafından ödemenin yapılmış olması şartıyla, şirket tarafından site’de ilgili ürüne ilişkin olarak taahhüt edilen teslimat süresi içerisinde tüketici’nin belirtmiş olduğu adrese yapılır. Şirket, her halükarda ürünü sipariş tarihinden itibaren en fazla 30 (otuz) gün içerisinde teslim edecektir.

6. Sözleşme konusu ürünün tüm vergiler ve masraflari dahil toplam fiyati: [toplam-tutar]

(Nakliye, ek masraflar belirtilmeli. Eğer hesaplanamiyorsa, “ekstra masraf ödenebilir” ifadesi kullanilmali)

7. Ödeme Şekli: [odeme-yontemi]

8. Hizmetler

8.1 Sipariş, tarafımızca sunulacak hizmetlerden oluştuğu takdirde;

(a) Siparişe göre tüm açılardan alıcı’ya hizmetleri sunmak için makul çaba göstereceğiz ve hizmetler bu makul ilgi ve yeteneklerle sunulacaktır.

(b) Hizmetlerde, geçerli kanunlara veya güvenlik gerekliliklerine uygun hareket etmek için gerekli olan veya hizmetlerin yapısını veya kalitesini önemli derecede etkilemeyecek değişiklikleri yapma hakkına sahip olacağız, ve bu tür durumlarda tarafınızı bilgilendireceğiz.

9. Uyuşmazlık konusunda başvurulabilecek yollar

Sözleşme’den doğan her türlü şikayet, itirazlar ve uyuşmazlıklar, gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre tüketici’nin ikametgahının bulunduğu yerdeki yahut sözleşme konusu işlemin yapıldığı yerdeki Tüketici Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yönlendirilebilir.