Bilgi Bankası

Yenilenmiş Telefonlarda Garanti Durumu Nedir?

GoPlus

Cep telefonu değişimi yapmak isteyenler için son yılların popüler yöntemlerinden biri de yenilenmiş (refurbished) cep telefonları olur. Yenilenmiş cep telefonu ve bilgisayar gibi ürünlerin satışı belli kurallar çerçevesinde yapılır ve garanti kapsamındadır. “TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi” sahibi işletmelere onaylı yenilenmiş telefon satış hakkı verilir. Bu belgeye sahip olan işletme ve şirketler Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı izniyle “Yenileme Merkezi” olarak belirlenir. GoPlus da bu yeterlilik belgesine ve onaylara sahiptir. Bu nedenle GoPlus’tan satın alacağınız her yenilenmiş cep telefonu modelinin garantisi olur.

Yenilenmiş Telefon Nedir?

Yenilenmiş telefon olarak da bilinen yenilenmiş cep telefonları ikinci el cihazlar ile aynı değildir. Son yıllarda ortaya çıkan bir satış biçimi olduğu için genellikle bu iki kavram bir tutulur. Fakat yenilenmiş telefon garanti sunan ve tamamen kontrol edilerek yenilenmiş cihazlardır. Bu tamir ve onarımlar cihazın sadece çalışır duruma gelmesi için yapılmaz, daha fazlası hedeflenir. GoPlus, cihazı sahibinden değerinde satın alındıktan sonra belli aşama ve kontrollerden geçirir.

İç ve dış donanımı, estetik görünüşü ve diğer detaylar kontrol edilerek gerekirse yenilenir. Cihazlar tüm fonksiyonları sorunsuz biçimde çalışmadan satış aşamasına geçemez. Estetik olarak da darbe ve çiziklerden kaynaklı kötü görüntü varsa tamir edilir. Kırık, çizik, aşınma ve soyulma izleri yenilenerek, sıfır cep telefonu ile aynı görüntüye sahip olması için tamir görür. Kutu ve ambalaja orijinal şarj aleti ile birlikte yerleştirildikten sonra yenilenmiş cihaz etiketi ve sertifikası ile türü belirtilir. Siz de yüksek performanslı bir modeli uygun fiyata satın almadan önce yenilenmiş telefon kaç ay garanti sunar diye merak ediyorsanız, cevap GoPlus ile 12 aydır.

Yenilenmiş Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yenilenmiş telefon garanti kapsamında olsa da güvenilir bir yerden alışveriş yapmazsanız sorun yaşayabilirsiniz. Yasal Yeterlilik belgesine sahip bir yenileme merkezi olan GoPlus’a bu konuda güvenebilirsiniz. Onarım, tadilat ve garanti kapsamında yenilenmiş bir cihaz alırken tüm detaylara dikkat etmeniz önemlidir. Cihazı satın aldıktan sonra yaşadığınız aksilikler olursa bu konuda hızlı aksiyon alabilmek için iletişim kurabileceğiniz kişiler olmalıdır. GoPlus iletişim numaraları ve merkezleri üzerinden sizinle satış sonrası da dilediğiniz an iletişimde olur.

Yenilenmiş cep telefonu alırken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de beklentileriniz olur. GoPlus yenilenmiş cep telefonu modelleri arasından kendinize uygun bir seçim yaparken cihazdan beklediğiniz özellikleri belirlemeniz gerekir. Hafıza, işletim sistemi, kamera özellikleri ve diğer teknolojik donanımları göz önüne alırsanız hayalinizdeki ürüne uygun fiyata kavuşursunuz.

GoPlus Güvencesi ile Yenilenmiş Telefon Modellerine 12 Ay Garanti!

Uzun süredir cep telefonunuzu değiştirmek istiyor ama sıfır modeller için yeterli bütçe ayırmanız mümkün değilse GoPlus yenilenmiş cep telefonları tam size göredir. Aradığınız özellikleri sunan yüksek performanslı bir modele avantajlı fiyatlarla sahip olabilir üstelik GoPlus fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Satış işlemiyle birlikte cihazın 12 ay garanti süresi başlar.

Daha önce defalarca kez teknik test ve onarımlardan geçen ve neredeyse kusursuz şekilde elinize geçen cihaz ile ilgili sorunlarınızda GoPlus ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Kullanıcı hatası, düşme ve çarpma nedeniyle oluşan kırık, çatlak ve sıvı teması gibi durumlar garanti kapsamının dışında kalır. Yani cihazın kendisinde sebepsiz problem olursa ücretsiz tamir ettirebilirsiniz. Ayrıca satın alma işleminin ardından 14 gün içinde koşulsuz şekilde cihazı iade etme hakkınız saklıdır. Herhangi bir sorununuz olduğunda müşteri ilişkilerini arayarak durumu anlatabilir, sorunlarınız için yardım isteyebilirsiniz. Arena Teknik Servis güvencesi tüm sorunlarınızın çözümü için GoPlus ile işbirliği yapar ve her daim memnuniyetiniz sağlanır.

Şimdi online olarak ya da şehrinizdeki mağazaya giderek GoPlus yenilenmiş cep telefonu ürünlerini inceleyebilir, 1.000.000’dan fazla cihaz yenileme deneyimine sahip Arena ve GoPlus işbirliğindekimodelleri satın alabilirsiniz.

Son olarak telefonunuzu değerinde satmanın en önemli püf noktası iyi bir alıcı bulmaktır. GoPlus gibi bir platform sayesinde telefonunuza alıcı bulma zahmetinden kurtulabilirsiniz. GoPlus, telefon alan yerler arasında kalite ve Arena güvencesiyle öne çıkan bir platformdur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir