Bilgi Bankası

Yenilenmiş Telefon Almak için 7 Sebep

Yenilenmiş Telefon Almak İçin Sebepler

Cep telefonu fiyatları, yeni nesil teknolojilerin gelişimiyle sürekli olarak değişir. Bu nedenle yeni cep telefonu modelleri için bir hayli büyük bütçeleri gözden çıkarmak gerekebilir. Ancak yenilenmiş cihazlar bu koşullarda garantili, temiz ve sorunsuz cep telefonu satın almak isteyenler için verimli bir alternatif olarak ön plana çıkar. Son model sıfır cep telefonlarının yerine daha ekonomik ve işlevsel bir tercih olarak yenilenmiş telefon almak için çok sayıda mantıklı sebep var. Eğer siz de niçin yenilenmiş telefon almanız gerektiğini merak ediyorsanız gelin, işte bunun için yedi farklı sebep.

1. Ekonomiktir

Yenilenmiş telefon almak, eğer güvenilir bir kurumdan alırsanız sizin için daha düşük maliyetli. Son model cep telefonlarına on binlerce lira ödemek veya ikinci el telefonlar için şahıslara, bayilere yüksek miktarda ücretler ödemek yerine yetkili bir yenileme merkezinde yenilenmiş olan ve güvenilir kurumlarca satılan yenilenmiş telefonlar son derece ekonomik bir tercih olur.

2. Güvencelidir

Yetkili bir yenileme merkezinde yenilenmiş telefonlar için yasal güvencelerle 12 ay garanti süresi bulunur. İkinci el telefonlarda ise böyle bir olanak bulunmuyor.

3. Fonksiyoneldir

Yenilenmiş ürünlerin bütün kontrolleri, bakımları ve onarımları eksiksiz biçimde yerine getirilir. Özellikle GoPlus’ın Arena güvencesi, bilgi ve birikimi ile teknik servis ve garanti hizmeti sayesinde telefonunuzun sorunsuz olacağından emin olursunuz. Bu şekilde güvenilir bir kurumdan alacağınız yenilenmiş telefonların bütün fonksiyonları çalışır.

4. Yasaldır

Yenilenmiş cep telefonu satışı, yasal mevzuatlara tabi. Yenileme işlemini yapacak olan kurumların TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesine sahip olması gerekir ve yenileme merkezlerine yetkiyi Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı verir. Bu anlamda yenilenmiş bütün elektronik ürünleri kutusu ve ambalajında satın alabilirsiniz. Bu ürünlerde darbe, çizik, soyulma, aşınma izi bulunmaz ve kondisyonu sorunsuzdur.

5. İkinci El Telefon Satın Almaktan Farklıdır

Yenilenmiş bir elektronik cihaz almak, ikinci el bir elektronik cihaz almaktan farklıdır. İkinci el cep telefonu satın aldığınızda ürünün kusursuz çalışıp çalışmadığı, hasar durumu ve garanti durumu gibi pek çok hususta soru işareti söz konusu olabilir. Ancak, yenilenmiş elektronik cihazların tümü devlet kurumlarınca yetkilendirilmiş merkezlerde teknik yeterliliği kontrol edilmiş ürünler oldukları için satın alan tüketicilerin herhangi bir sürprizle karşılaşma olanağı yoktur. Şayet bir problemle karşılaşırsanız dahi tıpkı sıfır üründeki gibi tüketici haklarına sahip olduğunuz için ürünü satın aldığınız yere veya yetkili servise başvurabilirsiniz.

6. Fiyatı Ölçülebilir

Yenilenmiş cep telefonlarının fiyatları, Ticaret Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kuruluşlarca, uzman ve deneyimli ekiplerin analizleri ile ölçülür. Yetkili yenileme merkezlerinde müşterilerin hakları esastır ve her bir cihaz, kendi değerinde satılır.

7. Tüketici Hakları Esastır

Yenilenmiş bütün elektronik cihazlar, yasal ve hukuki prosedürler çerçevesindedir. Yenilenmiş cihaz satın almak ile sıfır bir ürün satın almak arasında tüketici hakları bağlamında herhangi bir fark yoktur. Garanti kapsamından iade hakkına kadar bütün ayrıntılarda tüketici lehine hizmetler sunulur.

Yenilenmiş Cihaz Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yenilenmiş cihaz almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken çok sayıda husus var çünkü ikinci el cep telefonlarının yenilenmesi işlemi, profesyonel ve kurumsal markalar tarafından yetki dâhilinde gerçekleştirilmeli. Bunun dışındaki örneklerde güvenirlik problemleri ile karşılaşma ihtimaliniz var. Güvenilir ve avantajlı yenilenmiş cep telefonu satın almak için GoPlus ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Eğer siz de şeffaf ve güvenilir bir kurumdan yenilenmiş cep telefonu almak istiyorsanız hemen GoPlus internet sitesinden fiyatları inceleyebilir, satmak istediğiniz telefonunuz için online teklif alma seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bütçenize ve tercihlerinize göre istediğiniz yenilenmiş cep telefonunu güvenle satın almak istiyorsanız, deneyimli ve özverili ekibi ile GoPlus hep yanınızda!

GoPlus’ta telefonunuzu satarken her zaman en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak istiyoruz. Bu nedenle tüm ürün ve hizmetlerimizde Arena kalitesi ve garantisi sunuyoruz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir