Bilgi Bankası

Telefonumun Değerini Nasıl Öğrenebilirim?

Telefonunuzu GoPlus'a Satmak İçin Sebepler

Kur seviyesinin sürekli değiştiği ve yeni nesil teknolojilerin hızla farklı modellere dönüştüğü günlerde eğer konu hakkında uzman değilseniz ve piyasayı yeterince takip etmiyorsanız ikinci el telefonunuzun değerini ölçmekte zorlanabilirsiniz. Bu nedenle ikinci el telefon satmak isteyen kişilerin aklındaki temel sorulardan biri “Telefonumun değeri ne kadar?” veya “Telefonumu satsam ne kadar eder?” gibi sorulardır. Kur farkı ve piyasanın genel durumunun yanı sıra telefonunuzu doğrudan şahıs veya herhangi bir telefoncuya satmak ile kurumsal bir alıcıya satmak arasında da farklar vardır. Telefonunuzu satarken değerinde bir bedel elde etmek için kurumsal bir alıcı ile çalışmanızda yarar var. Zira doğrudan başka kişilere veya alelade bir telefoncuya telefon satmak durumunda kayıt dışı, güvencesiz bir işlem yapmış olmakla birlikte telefonunuzu gerçek değerinde satamayabilir ve zarara uğrayabilirsiniz. Eğer siz de ikinci el cep telefonunuzu satmak istiyorsanız ve telefon fiyat hesaplama nasıl yapılır? Merak ediyorsanız gelin, konu hakkındaki detayları birlikte inceleyelim.

İkinci El Telefon Değer Hesaplama

İkinci el bir cep telefonunun değerini belirleyen pek çok faktör vardır. Her şeyden önce telefonun teknik özellikleri ve kondisyonu telefon fiyat hesaplama için birinci plandadır. Örneğin, telefonunuz model olarak eski ve çok kullanılmış ise değeri düşerken daha yeni ve az kullanılmış modellerin fiyatları, sıfır telefonlar ile aynı seviyede olmasa dahi daha makul seviyelerde olacaktır. Ayrıca piyasaya yeni çıkan modellerin teknik özellikleri ve fiyatları da pazarın durumunu belirleyeceği için ikinci el telefon fiyatları bu bağlamda da değişkenlik gösterebilir. Bununla birlikte telefonunuzun garanti kapsamı devam ediyorsa, daha önce bir arıza ve teknik müdahale durumu söz konusu olmadıysa ve telefonunuz darbe veya sıvı teması gibi dış etkenlere maruz kalmadıysa telefonunuzun fiyatı yükselir. Bir cep telefonunun maddi değerini detaylıca analiz etmek için uzman ve deneyimli kişiler veya kurumlardan destek almakta yarar var. Ancak siz telefonunuzu bir şahıs veya bayiye satmak istediğinizde telefonunuza biçilen değer daha yüzeysel değerlendirmeler sonucunda tespit edilir. Eğer siz de “Telefonumu satsam ne kadar eder?” sorusuna yanıt olarak ikinci el telefon değer hesaplama doğru bir tespit elde etmek istiyorsanız Türkiye’nin en büyük yenilenmiş elektronik ürün mağazası GoPlus’tan destek alabilirsiniz.

GoPlus ile Telefon Değeri Hesaplama

Yenilenmiş elektronik ürün sektörünün öncü kuruluşlarından GoPlus, deneyimli ve uzman ekibi sayesinde ikinci el telefon satış sürecini, telefonunuzun fiyatını belirleme aşamasından yenilenip satışa sunulmasına kadar titizlikle yürütür. Böylelikle telefonunuzu hem değerinde satarsınız hem de güvenlik konusunda gözünüz arkada kalmaz. İkinci el telefonunuzun fiyatını güvenli bir şekilde tespit etmek için GoPlus’ı tercih edebilir, cihaz sat formunu doldurarak ikinci el telefonunuzun değeri için anında bir ön fiyatlandırma teklifi alabilirsiniz. Eğer bu teklifi uygun bulursanız telefonunuzu GoPlus’a ulaştırabilir ve mağazada yapılan son incelemenin ardından final fiyat teklifini SMS yoluyla öğrenebilirsiniz. GoPlus, telefonunuzu değerinde satın almak için ürünü bütün detaylarıyla uzmanlıkla inceler ve telefonunuzu gerçek değerinde fiyatlandırarak satın alır. Ayrıca bütün işlemler resmi kurumların lisanslarına ve denetimlerine tabi olduğundan güvenli bir alım satım işlemi yapmanız için gerekli nitelikleri taşır.

Eğer siz de ikinci el cep telefonunuzu gönül rahatlığıyla uygun bir fiyatla satmak istiyor ve telefonunuzun fiyatını merak ediyorsanız, hemen form doldurun ve telefonunuz için anında ön fiyatlandırma hizmetinden yararlanın. Telefoncuya telefon satmak yerine telefonunuzu değerinde ve güvenilir bir şekilde, GoPlus güvencesiyle satmak isterseniz tüm detaylar için bilgi alabilir, ayrıcalıklı ve sorunsuz bir hizmetten yararlanarak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

GoPlus gibi bir platform sayesinde telefonunuza alıcı bulma zahmetinden kurtulabilirsiniz. Bu süreci mümkün olduğunca kolaylaştırmak için çalışıyoruz. GoPlus, telefon alan yerler arasında kalite ve Arena güvencesiyle sıyrılan bir platformdur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir