Bilgi Bankası

Telefon Kılıfı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

GoPlus - Telefon Kılıfı

Akıllı telefonlar hayatımızın ayrılmaz birer parçası haline geldi. Sadece görüşme yapmak için değil günlük maillerimizi takip etmek, bir şeyler izlemek, müzik dinlemek,  günlük işlerimizi takip etmek ve hatta ev işlerini akıllı uygulamalar sayesinde eve gitmeden halledebilmek için cep telefonu kullanıyoruz. Cep telefonlarının her işimizde bize yardımcı olması onları en iyi şekilde korumayı da beraberinde getiriyor. Akıllı telefonunuzu koruyacak ve olası kazalar başta olmak üzere diğer etmenlerin önüne geçecek telefon kılıfı seçimi de oldukça önemli.

Telefon Kılıfı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Faktör

Telefon kılıfı, telefonunuzun dekorasyon veya koruma amacıyla içine girdiği yumuşak silikon, deri veya sert plastik bir kılıftır. Diğer telefon kılıfı türleri arasında, egzersiz sırasında akıllı telefonunuzu kolunuza takmak için kolluk formundaki aktivite kılıfları bulunmaktadır.

Piyasadaki çok çeşitli telefon kılıfları, hangisini almanız konusunda kafa karıştırıyor olabilir. Ancak yeni satın aldığınız sıfır ya da yenilenmiş telefonunuzu bir an önce kılıfına yerleştirerek kullanmak istiyorsunuz!

Akıllı telefonunuz için telefon kılıfı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli beş konu.

  • Telefon modelinize Uygun Telefon Kılıfı
  • Koruma Türü
  • Telefon Kılıfı Tarzı
  • İşlevsellik
  • Telefon Kılıfı Maliyeti

Telefon Modelinize Uygun Telefon Kılıfı

Telefon kılıfı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör, kılıfa uygun akıllı telefon modelidir.

iPhone veya Android akıllı telefonlar için standart telefon kılıfı yoktur. Örneğin, iPhone 12 için tasarlanmış telefon kılıfı, iPhone 14 ile çalışmaz. Ayrıca, iPhone 14 Plus kılıfı, normal bir iPhone 14’e sığmaz.

Koruma Türü

Telefon kılıfı satın alırken önceliğiniz akıllı telefonunuzu fiziksel hasarlardan korumaktır. Kılıflar yapıldığı materyal bilgileri ise genellikle kutunun ambalajında ​​ve resmi web sitesinde bulunur.

Telefon kılıfı alırken koruyucu özellikleri için dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

  • Su Geçirmezlik: Sıçramalara ve suya daldırmaya karşı koruma
  • Sağlamlık: Darbelere ve çarpmalara karşı koruma
  • Toza Dayanıklılık: Telefonun bağlantı noktalarına toz girmesini engeller

Telefon kılıfı telefonunuzu belirli bir dereceye kadar koruma sağlar. Yine de, orta sert veya silikon kaplı telefon kılıfının sunduğu koruma sert kapak ve dolgulu telefon kılıflarının sunduğu üst düzey koruma arasında büyük bir fark vardır.

Telefon Kılıfı Tarzı

Telefon kılıfı seçiminizde estetik zevkinize uygun geleneksel resimlerden modern popüler kültür karakterlerine kadar değişen sanat eserlerini içeren, spor dünyasından sade seçimlere kadar sınırsız tasarımda sayıda telefon kılıfı modeli var.

Akıllı telefonunuzun arkasına ve yanlarına takılan sert kabuklu ve silikon telefon kılıfları en fazla tasarım çeşitliliğine sahip olsa da çanta veya cüzdan görünümündeki deri ve suni deri telefon kılıfları  hem estetik açıdan hem de koruyuculuk açısından istediğiniz özelliklerde olabilir.

İşlevsellik

Telefon kılıfı telefonunuzu kordona veya kayışa bağlar ve telefonun pil ömrünü uzatmak için bir pil ve hatta LED ışıklar gibi ek özelliklere sahiptir.

Günlük antrenmanlarınız varsa ve takip ediyorsanız, kardiyo seanslarınız sırasında kolunuza takılabilen bir kol bandı telefon kılıfı düşünebilirsiniz.

Telefon Kılıfı Fiyatları

Telefon kılıfı fiyatları istediğiniz kılıfın özelliklerine ve yapımında kullanılan materyale göre farklılık gösterebilir. Plastik telefon kılıfları genellikle ucuz olurken, yüksek kaliteli deri kılıflar ve ağır hizmet tipi hasar koruması için tasarlanmış kılıflar plastik kılıflara göre daha pahalıdır.

Temel telefon kılıfı akıllı telefonunuza hem görünüş hem de işlevsellik olarak farklılık katar, bununla birlikte, cihazınızı düşürme ve darbelere karşı korur. Telefonunuzun kalitesini korumak ve aynı zamanda ömrünü uzatmak için telefon kılıfı kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir