Bilgi Bankası

Neden Macbook Tercih Etmelisiniz?

Neden Macbook Tercih Etmelisiniz?

Neden Macbook Tercih Etmelisiniz?

2023 senesinde yeni bir bilgisayar almak istiyorsanız ve Windows ile Mac arasında hangisini tercih edeceğinize karar veremiyorsanız, Apple Macbook tercih etmeniz için birçok neden bulunuyor.

Amerikan Müşteri Memnuniyeti Endeksi tarafından yıllık olarak yapılan anketler, Mac kullanıcılarının Windows bilgisayar kullanıcılarına göre bilgisayarlarından daha fazla memnun olduğunu gösteriyor. Son on yılda Windows ve Mac kullanıcıları arasındaki memnuniyet farkı kapanmış olsa da Apple hala lider konumda ayrıca Windows bilgisayarların teknolojik gelişimlerine rağmen, Mac’ler tasarımcılar için tercih edilen bilgisayarlar olmaya devam ediyor.

GoPlus olarak, eski Macbook ve Windows notebooklarınızı satmak istediğinizde yanınızda olduğumuzu hatırlatarak Macbook satın almak için 5 nedeni sıralıyoruz.

Windows notebook tercih etmek için nedenlerimizi de yakında GoPlus Blog’da bulabileceksiniz.

2023’te Mac Satın Almak için 5 Temel Neden

Geçtiğimiz yıllara göre tercih sebepleriyle şu anki arasında büyük bir fark bulunuyor. Örneğin 2018 yılında işlemciden dolayı bir tercih belirtilemiyordu. Keza hem Macbooklar hem de Windows Notebooklar Intel i7 işlemci ile gelebiliyordu. Ancak Apple M serisi işlemciler ile bir farklı nedenimiz daha oldu. Bu nedenle listemizi 2023 yılına göre değerlendireceğiz.

1. Apple Silikon Çipler

Apple’ın mühendisleri tarafından tasarlanan işlemciler, performans ve pil ömrü testlerinde en güçlü Windows bilgisayarları bile gerisinde bırakabiliyor. Ayrıca, bu işlemciler sayesinde Mac’ler rakiplerine göre çok daha sessiz bir çalışma deneyimi sunuyorlar.

Apple’ın kendi tasarladığı çipler, oldukça yüksek performans potansiyeline sahiptir, çok zorlu uygulamaları kullanmayacaksanız, 8 GB RAM işleriniz için yeterli olacaktır. Ancak, tasarım veya video düzenleme gibi işlerle uğraşıyorsanız veya yoğun yazılımlar kullanıyorsanız, 16 GB veya daha fazla RAM ve 512 GB veya daha fazla depolamaya sahip bir Mac tercih edebilirsiniz.

Ayrıca eski işlemcilere sahip bir Macbook’unuz varsa aşağıdaki blog içeriğimizi tavsiye ederiz:

https://goplus.com.tr/macbookunuzu-yenileme-vaktinin-geldigini-nasil-anlarsiniz/

2. Kullanıcı Deneyimi

Bilgisayarınızı ofis işleri ve günlük aktiviteler (haber alma, borsa takibi, e-posta görüntüleme vb.) için sıkça kullanacaksanız; kolay kullanımı, sağlamlığı, işlevselliği ve estetiği sizin için önemli kriterler haline gelir. Mac, sıfırıncı dakikadan itibaren kullanıcıları için iyi bir deneyim sunar. Kutuyu açtığınızda tasarlanmış ve hemen kullanıma hazır durumdadır.

MacOS birçok kullanıcı tarafından vazgeçilmez bulunur. Aynı telefonlarda olduğu gibi son derece duyarlı ve şık bir arayüze sahip olan Apple Macbook bilgisayarlar, neredeyse her yıl güncellenen ana sürümü ile eskidiğini hissettirmezler.

3. Dayanıklı Tasarım

Apple, son 20 yılda üst düzey bilgisayar tasarım trendlerinin belirleyicisi oldu. Bu nedenle, çoğu insan için Mac satın almanın ana nedenlerinden biri, Apple’ın ikonik tasarımıdır.

MacBook’un dış tasarımı, malzemeleri ve çoğu modelinde kullandığı alüminyum kaplamaları, hala rakiplerinin çoğu için bir ölçüt olarak kabul ediliyor. Ayrıca, Apple M serisi işlemciler de tasarıma eklenerek, daha verimli bir bilgisayar sağlıyor ve pilinin 18 saate kadar dayanmasını mümkün kılıyor.

Enerji kullanımı çoğu dizüstü bilgisayara göre oldukça düşük olan Apple M serisi işlemcili bilgisayarlarda soğutma sistemleri de tasarımın bir parçası haline geliyor.

4. Malzeme Kalitesi

Mac’ler, sadece tasarımları değil, malzeme kalitesi ve kaplamaları ile diğer üst düzey PC’lerden ayrılır. Mac’lerin kalitesini ve gücünü kontrol etmek için dokunmanız ve deneyimlemeniz yeterli olacaktır. Özellikle malzeme seçimi ve kalitesi konusunda. Eğer kalite önceliğiniz ise Macbook almayı düşünebilirsiniz.

5. Apple Teknik Servis

İşiniz büyük ölçüde bilgisayarınıza bağlıysa, iyi bir servis ve teknik desteğe sahip olmak çok önemlidir. Apple, teknik servis hizmetini Apple Store mağazaları veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları aracılığıyla sunar. Randevu alarak veya kargo yoluyla bilgisayarınızı göndererek hizmet alabilirsiniz.

Basit onarımlar yerinde yapılabilir, Mac’iniz hızlıca onarılıp evinize kargo ile gönderilebilir. Aksi takdirde, onarımın ne kadar süreceği ve bilgisayarınızı hangi gün alabileceğiniz konusunda size bilgi verilecektir. Apple Akasya, Zorlu ve Bağdat Caddesi lokasyonlarında danışabileceğiniz Apple Genius ekibi ile en ufak problemin dahi üstesinden gelebilirsiniz.

Teknik servis hizmeti, tüketiciyi koruma yasası (üretim hataları durumunda) kapsamındaysa hiçbir ücret talep etmez. Ancak yapılacak onarım bu seçeneklerden biri kapsamında değilse, fiyat onarım türüne göre değişebilir.

Apple Mac’ler, tasarımcıların ve kullanıcıların uzun süredir tercih ettiği bilgisayarlar arasında yer almaktadır. Birçok kişi Apple ürünlerinin kullanımından keyif alırken, diğerleri ihtiyaçlarına yönelik satın alma işlemi gerçekleştirmektedir. Yazılım güncellemeleri kolaylıkla yapılabildiğinden, yeni bir MacBook satın aldıktan sonra uzun bir süre yükseltme yapmanıza gerek kalmaz Ayrıca, MacBook’unuzda bir sorun olması durumunda, Apple’dan müşteri desteği ile kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir