Bilgi Bankası

Güncel Teknolojiyi Yakalamanın Sürdürülebilir Yolu

Güncel Teknolojiyi Yakalamanın Sürdürülebilir Yolu

Uzun zamandır alışveriş sepetinizde duran o telefonun yeni modeli çoktan çıkmış olabilir. Her teknoloji mağazası ziyaretinizde “Önümüzdeki ay kesin alıyorum!” dediğiniz modelin yerinde bir üst model tüm asaleti ve bol sıfırlı fiyatıyla size göz kırpıyordur belki de. Paniğe hiç gerek yok. GoPlus %100 müşteri memnuniyetiesasıyla geliştirdiği teknoloji hizmet modeli ile hayalinizdeki o telefona sahip olmanız için yanınızda! Yasal güvence ve garanti belgeli satışları sayesinde ekolojik sürdürülebilirliğin teknoloji sebebi ile sarsıldığı bu günlerde sürdürülebilir tüketim bilinci ile hareket ederek yeni bir tüketim kültürünün kapılarını aralayabilirsin. Her şeyin arz talep meselesi olduğu günümüz dünyasında tüketim çılgınlığına yenilmeden daha birkaç ay önce çıkmış bir telefon modeline sıfır ayarında ikinci el telefon olarak sahip olman mümkün. Hem de yenilenmiş telefon kullanmanın avantajları ile birlikte!

GoPlus ile İkinci El Telefon Alışverişi Artık Daha Güvenli

Türk Standartları Enstitüsü’nün teknolojik cihaz satışı yapan işletmelere verdiği TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi ile hizmet veren kurumların satışa sunduğu kullanılmış cihazların güvenilirliği tescillenmiş durumda. Aynı zamanda bu işletmeler Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın denetiminden geçerek “Yenileme Merkezi” olarak tanınmak zorunda. Yenileme Merkezi unvanı almaya hak kazanan firmaların yenileme ve sertifikalandırma işlemi yapmak için yasal olarak izinleri olduğundan buradan temin edeceğiniz ürünler de yasal ve teknolojik anlamda güvenli olacaklardır. Ayrıca söz konusu belge ve izinlere sahip firmaların yenileyerek satışa sunduğu ikinci el telefon modelleri 12 ay boyunca garanti kapsamındadırlar. Dolayısıyla yaşanacak herhangi bir sorunda teknolojik çözümler ve kullanıcı konforu sağlamaya yönelik destekler ile ikinci el telefon kullandığınızı unutabilmeniz dahi mümkün.

İkinci El Telefonu Yenilenmiş Telefondan Ayıran Özellikler

İkinci el telefon ile yenilenmiş telefon farkını belirtmek için tek cümle yeterli aslında. Her yenilenmiş telefon bir ikinci el telefondur, fakat her ikinci el telefon bir yenilenmiş telefon değildir. İkinci el telefon, sizin hayallerinizi süsleyen göz bebeğiniz gibi bir başkasının hayallerini süsleyen ve her şeye rağmen kavuşulan “o” telefondur aslında. Sadece bütçesi “ona yeten bir başkası tarafından alınmıştır. Bir süre kullanılmış ve artık bir üst modeli ile değiştirilmek istenen ve kullanım işlevlerini hala yerine getiren bir cihazdır. Tek hatası, teknolojinin hızla gelişmesi ve yeni model telefonların birincilik yarışında kalabalıklar arasında kaybolmuş olmasıdır. Herhangi bir işlem görmemiş, fabrika ayarlarına alınarak kullanımdan çıkarılmış ve yeni sahibini bekleyen bu telefonlar ikinci el telefon grubunu oluşturur. Telefon satmak isteyen kişilerin ellerinden çıkan kullanılmış bu telefonlar refurbished denilen işlemden geçirildikten sonra ise yenilenmiş telefon olarak satışa sunulurlar.

Yenilenmiş Telefon Nedir?

Daha önce bahsedilen yasal izinleri ve tescilleri almış olan firmanın ikinci el telefon modellerini yazılım, donanım kontrollerinden geçirerek güncel hale getirmesi ve eğer gerekiyorsa kozmetik müdahaleler yapması refurbished işlemi olarak adlandırılır. Yenilenmiş telefon olarak da bilinen bu cihazlar sıfır ayarında ikinci el telefonlar olarak satışa sunulur. Hızla yenilenen satış listeleri arasında karar vermek kadar yeni bir telefona bütçe ayırmak da günümüz koşullarında zorlayıcı olabilir. Yenilenmiş telefon modellerini tercih etmenin en büyük avantajı bütçe dostu olmalarıdır. Yenilenmiş telefon almanın bir diğer ve belki de en önemli avantajı ise hızla gelişen teknoloji sebebi ile ortaya çıkan devasa teknolojik atık kirliliğinin önüne geçilebilmesini sağlamasıdır. Siz de GoPlus güvencesi ile yenileme işleminden geçirilerek kullanımına devam edilen telefonlar sayesinde sürdürülebilir bir tüketim bilinci sergileyerek çevrenin korunmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Telefonunuzu değerinde satmanın en önemli püf noktası iyi bir alıcı bulmaktır. GoPlus gibi bir platform sayesinde telefonunuza alıcı bulma zahmetinden kurtulabilirsiniz. GoPlus, telefon alan yerler arasında kalite ve Arena güvencesiyle öne çıkan bir platformdur.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir